لمینیت دندان در تهران | آشنایی کامل با لمینیت دندان و مزایای آن - نخ دندون

آشنایی کامل با لمینیت دندان در تهران

 

نخ دندون » آشنایی کامل با لمینیت دندان در تهران

زمان تقریبی مطالعه: ۲۷ دقیقه

 

دسترسی سریع

آشنایی کامل با لمینیت دندان و مزایای آن

به لطف پیشرفت در زمینه پزشکی و دندانپزشکی، امروزه بهره مندی شما از لبخند زیبا، محال و دور از دسترس نخواهد بود. روش های ترمیمی و زیبایی متنوعی می ‌توانند برای شما یک لبخند جذاب و درخشان ایجاد نمایند. لمینیت‌ دندان به عنوان یکی از محبوب ترین روش ها، بخش عمده ‌ای از دغدغه های شما را برای رفع مشکلات دندان برطرف خواهد کرد. برای آشنایی با بهترین متخصصات لمینیت در تهران با نخ دندون تماس بگیرید.

در واقع یکی از مهمترین مواردی که می تواند چهره شما و زیبایی آن را تحت تاثیر قرار دهد، زیبایی دندان ها خواهد بود. علاوه بر این فرم مرتب و زیبای دندان ها می تواند سبب افزایش اعتماد به ‌نفس شما شود. روش های گوناگونی که برای ترمیم و زیبایی دندان های شما مورد استفاده قرار می گیرند. هر کدام از این روش ها می توانند مزایای مخصوص به خود را داشته باشد. امروزه بسیاری از افراد به دنبال دندان های زیبا و سفید هستند تا بتوانند از لبخندی زیبا برخوردار باشند.

لمینیت دندان

اگر شما نیز از آن دسته افراد به شمار می روید که قصد دارید دندان هایی سفید و زیبا داشته باشید، راه چاره برای شما لمینیت دندان است. سطح جلوی دندان ها را می توانید با استفاده از این روش پوشش دهید. همینطور در لمینیت لایه ای هم رنگ با دندان های طبیعی، با تخصص بالا برای شما ایجاد خواهد شد. با ما در تیم دندانپزشکی نح دندون همراه باشید تا اطلاعات کافی به شما در مورد لمینیت ارائه دهیم.

لمینیت دندان در تهران

آشتایی با بهترین مراکز لمینیت در تهران

لمینیت دندان چیست؟

لمینیت در تهران یکی از پرکاربرد ترین روش های زیباسازی دندان ها است. این روش توسط روکش های کامپوزیتی یا سرامیکی انجام می شود. با استفاده از روش لمینیت می توانید از لبخندی زیبا و درخشان بهره مند شوید. لمینیت به شما کمک می کند تا دندان هایی سفید و منظم داشته باشید.

در این روش متخصص با تراشیدن دندان ها، سطحی صاف و صیقلی بر روی آن ها ایجاد می نماید. با این امر تیرگی های دندان از بین خواهند رفت. این نکته را در نظر بگیرید که توسط لمینیت می توانید از ارتودنسی دندان های خود بی نیاز شوید.

برای پیدا کردن بهترین متخصص لمینیت در شرق تهران با تیم دندانپزشکی نخ دندون تماس بگیرید.

تفاوت لمینیت و کامپوزیت دندان

ما در مطلبی جداگانه برای شما کامپوزیت دندان را نیز به خوبی شرح داده ایم. با توجه به اینکه بسیاری از افراد در انتخاب روشی برای زیبا سازی و فرم دهی به دندان ها با تردیدهایی مواجه هستند، ما در این بخش تفاوت لمینیت و کامپوزیت دندان را برای شما بیان می کنیم.

لمینیت دندان به گونه ‌ای است که ماندگاری بیشتری با توجه به ساختار آن از نظر رنگ و استحکام نسبت به کامپوزیت دریافت خواهید نمود.

در حالی که برای لمینیت دندان، شما نیاز به تراشیدن دندان به اندازه نیم میلی متر دارید. ولی اتفاق ذکر شده در کامپوزیت دندان نخواهد افتاد.

با توجه به کیفیت بالاتر لمینیت دندان، قیمت آن نسبت به کامپوزیت بیشتر خواهد بود. یکی از مهمترین عوامل موثر در اختلاف قیمت لمینیت و کامپوزیت، انتخاب روکش مناسب دندان می باشد. عمده‌ترین مزیت روکش کامپوزیت نسبت به لمینت، هزینه پایین‌تر آن است. به طور میانگین​​، لمینت‌ دارای اختلاف قیمتی دو برابر بیشتر از روکش کامپوزیت می‌باشد‌. این امر برای برخی از افراد بسیار مهم است‌، زیرا بیشتر درمان ها توسط بیمه پوشش داده نمی‌شوند‌.

طول عمر لمینیت و کامپوزیت

علاوه بر تمام مواردی که بیان کردیم میانگین طول عمر کامپوزیت دندان کمتر از لمینیت است. همینطور ماده به کار رفته در روش لمینیت، بسیار قویتر از رزین کامپوزیت است.

لمینیت به طور میانگین چیزی حدود ​​۱۰ الی ۱۵ سال مقاومت خواهد کرد. همینطور با رعایت بهداشت دهان و دندان و پیروی از توصیه های متخصص، می‌ توانید برای مدت بیشتری از آن ها بهره مند شوید. روکش کامپوزیت برای مدت ۵ تا ۷ سال ماندگاری دارد که می توان گفت تقریبا ماندگاری آن نصف لمینیت است.

مدت زمان انجام لمینیت و کامپوزیت

مدت زمان انجام روکش کامپوزیت و لمینیت نیز با یکدیگر متفاوت است. به طور معمول ونیر کامپوزیت در یک جلسه قابل انجام است. در روش کامپوزیت دندان، متخصص دندان ها را توسط روکشی از جنس رزین می پوشاند. سپس لایه های اضافی رزین به کار رفته را می تراشد. در آخر نیز این مواد توسط نور مخصوصی بر روی دندان ها سفت می شوند. در روش کامپوزیت، جهت ایجاد جلوه طبیعی برای دندان ها، رزین ها توسط دندانپزشک صیقل داده می شوند. با این نوع درمان دیگر نیازی به تراشیدن دندان های خود نخواهید داشت.

اما لمینیت دندان به دو الی سه هفته زمان احتیاج دارد. ابتدا متخصص مقداری از مینای دندان شما را می تراشد و سپس قالبی از آن ها تهیه می نماید. این قالب برای ساخت روکش دندان به لابراتور فرستاده می شود. پس از گذشت دو هفته روکش ها آماده خواهند شد. سپس دندانپزشک قادر به چسباندن این روکش ها بر روی دندان شما می باشد.

در درمان لمینیت فرد مراجعه کننده، نیاز به زمان بیشتری نسبت به درمان کامپوزیت دارد. البته این روزها متخصصان در تلاش هستند تا با بهره گیری از فناوری CAD و CAM زمان مورد نیاز برای ساخت این روکش ها را کاهش دهند.

انواع لمینیت

برای دریافت خدمات لمینیت دندان شما می توانید از دو نوع ارائه شده توسط ما بهره ببرید. هر کدام از این روش ها دارای ویژگی ها و مزایای مخصوص به خود هستند. انجام لمینیت باعث می شود که دندان های ناصاف پوشانده شود. همینطور در این روش هنگام لبخند زدن، یک ردیف از دندان های مرتب و صاف در کنار یکدیگر ظاهر می شوند. تراز شدن دندان ها در روش لمینیت نیز کاملا حفظ می شود و خط دندان یکنواخت مخاطب را به سمت دندان های شما جذب می کند.

شما می توانید برای آشنایی با بهترین متخصصان لمینیت در تهران با مشاوران نخ دندون تماس بگیرید.

لمینیت سرامیکی دندان و روش غیر مستقیم

این نوع لمینیت در دندانپزشکی به گونه ‌ای مورد استفاده قرار می ‌گیرد که یک پوسته نازک سرامیکی در لابراتوار ایجاد می شود. پوسته ایجاد شده ضخامت دو برابری نسبت به پوست تخم ‌مرغ داشته و روی سطح تراش خورده دندان با کمک انواع باندهای رزینی چسبانده می شود.

روکش‌های غیرمستقیم یا چینی نیاز به درمان تهاجمی‌تری دارند. زیرا برخی از مینای دندان‌ها باید برداشته شوند تا راه را برای ورقه‌های نازک پرسلن دندان باز کنند. هنگامی که مینای دندان برداشته شد، قالب یا قالبی برای روکش‌های چینی سفارشی جدید شما ساخته می‌شود. اگر پس از برداشتن مینای دندان، دندان‌های شما بیش از حد ناخوشایند هستند، ممکن است روکش‌های موقتی را توصیه کنم.

روکش مستقیم بهتر است یا روکش غیر مستقیم؟

اگر نگران برداشتن برخی از ساختار دندان خود هستید، روکش های مستقیم ممکن است بهترین راه حل برای لبخند ناخوشایند شما باشند. با این حال، روکش های مستقیم به اندازه روکش های غیرمستقیم قوی نیستند. همینطور ممکن است هر از چند گاهی این روکش ها مجبور به لمس شوند.

روکش های غیر مستقیم قادر به درمان دائمی لبخند کج می باشند. این روکش ها در صورت رعایت بهداشت دهان، تا سال ها بر روی دندان ها دوام می آورند.

برخی از مدل های سرامیک ها نظیر زیرکونیا، مقاومت زیادی دارند ولی از جهت ظاهر و جلوه، از زیبایی کمتری نسبت به سایر سرامیک ها برخوردار هستند. این نوع از روکش ها برای دندان هایی که تحت فشار زیادی هستند، قابل استفاده می باشند. مدل های دیگری نظیر EMAX نیز دارای استحکام مطلوبی هستند و هم از نظر ظاهری مناسب می باشند. این نوع از سرامیک ها برای دندان هایی که دارای بافت بیشتری هستند قابل استفاده می باشند.

برای دندان هایی که بافت کاملی دارند و تنها نیاز به تغییر ظاهری دارند، انواع فلدسپاتیک یا کریستالی بهترین انتخاب می باشد. این سرامیک ها درخشندگی و جلوه طبیعی به دندان ها می بخشند.

لمینیت دندان در تهران
آشنایی با بهترین مراکز لمینیت در تهران

تاثبر لمینیت های سرامیکی بر زیبایی طرح لبخند

ونیر های دندان با عنوان لمینیت های پرسلین نیز شناخته می شوند. این ونیر ها نخست به شکل پوسته ای نازک و همرنگ به دندان تولید می شوند. سپس جهت پوشش دندان های جلویی فرد مراجعه کننده طراحی می شوند.

رنگ، شکل و اندازه لمینیت های سرامیکی به نظر بیمار و دندانپزشک وابسته است. برای اصلاح طرح لبخند توسط این روش، لمینیت های سرامیکی به پشت دندان ها سیمان می شوند. این امر باعث می شود که دندان ها جلوه ای طبیعی پیدا کنند. طراحی و جنس لمینیت ها طوری است که ظاهری درخشان و همرنگ با دندان های طبیعی داشته باشند.

ونیر های لمینیت از رزین های پلاستیکی استحکام بیشتری دارند. همچنین طول عمر آن ها نیز بسیار بیشتر از کامپوزیت ها می باشد.

شما می توانید توسط لمینیت سرامیکی تا سال ها از لبخندی زیبا و دندان هایی صاف بهره مند باشید.

آیا سرامیک یا پرسلین شکننده است؟

سرامیک یا پرسلین به طور ذاتی شکننده می باشد. در صورتی که این سرامیک ها دچار ضربه شوند به آسانی می شکنند. اما در صورتی که پرسلین ها به یک ساختار مستحکم نظیر دندان وصل شوند، دیگر این ضعف را نخواهند داشت. نیروهایی که به طور مسقیم به پرسلین های نصب شده بر روی دندان وارد می شود، از سرامیک عبور می کنند و به ساختار مستحکم دندان های طبیعی می رسند.

البته لازم به ذکر است که سرامیک ونیر های دندانی با جنس شیشه ای و سخت یک سطح مقاوم بر روی دندان ایجاد می کنند که از زرد شدن و ساییده شدن دندان جلوگیری می نمایند.

لمینیت کامپوزیتی یا روش مستقیم

این روش به گونه ای است که مواد همرنگ دندان برای لمینیت غالباً در مطب ساخته شده و طی یک یا دو جلسه روی دندان های شما نصب می شوند. لمینیت های کامپوزیتی از جنس پلیمر بوده و برای اجرای آن نیاز به استفاده از قالب گیری و لابراتوار نخواهد بود.

با پیشرفت دندانپزشکی، مواد و روش های مختلفی با هدف دستیابی به زیبایی و توانبخشی دندان موفق با حداقل تهاجم معرفی شدند. در بین این مواد، کامپوزیت ها پویاترین مواد ترمیمی به ویژه برای دندانپزشکی زیبایی هستند. دندانپزشک زیبایی از کامپوزیت در سرابی از نشانه ها و تکنیک ها استفاده می کند. موارد استفاده از آن به عنوان مواد ترمیم کننده مستقیم و غیرمستقیم روی دندان های قدامی و خلفی، اصلاح ضایعات فرسایشی و انتزاعی، پایه ها، لاینرها، ساخت و سازهای هسته و پست و هسته، ماکت برای درمان کارآزمایی اکلوزال قدامی یا اکلوزال خلفی، آتل بندی، موقت سازی است.

تکنیک ونیر مستقیم لمینیت برای مشکلات زیبایی پیشرفته دندان های قدامی توسعه یافته است. هنگام در نظر گرفتن ترمیم مستقیم قدامی در کامپوزیت، باید ساختار طبیعی دندان را در رنگ، فرم و عملکرد بررسی کرد. بعد از این آینه کاری کامپوزیت به هدف تبدیل می شود. آینه کامپوزیت جایگزینی دندان ها با حداقل حذف یا بدون حذف اضافی دندان های سالم است.

تغییر رنگ دندان، شکستگی کرونر، ناهنجاری های مادرزادی یا اکتسابی، دیاستم، ترمیم های تغییر رنگ، ساییدگی و فرسایش نشانه های اصلی هستند. با این رویکرد، دندانپزشک ترمیمی باید ویژگی های نوری، آناتومیک و عملکردی دندان های طبیعی را رعایت کند.

لمینیت دندان در تهران

تفاوت بین لمینت سرامیکی با لمینت کامپوزیتی از نظر فرآیند کاشت

رزین کامپوزیت به طور معمول روی لایه سطحی دندان ها قرار می گیرد و شکل، رنگ و طول دندان ها را اصلاح می کند. ونیر های کامپوزیت اغلب روشی کم تهاجمی تر در قیاس با لمینیت های دندان می باشند. در ونیر های کامپوزیت هیچ آسیبی به ساختار طبیعی دندان وارد نمی شود. ولی در روش لمینیت نیاز به تراشیدن مینای دندان می باشد.

به عبارتی در روش کاشت لمینیت سرامیکی، مینای دندان به اندازه ضخامت ونیر های سرامیکی تراشیده می شود. تراشیده شدن مینای دندان برای این است که پوسته های لمینیت یک پیوند مقاوم با دندان ها داشته باشند. این امر به افزایش طول عمر لمینیت ها کمک می کند. اما لازم به ذکر است که در روش لمینیت پرسلن یا لمینت سرامیکی مینای دندان فرد تا حدودی از بین می رود و دیگر وی نمی تواند بدون ونیر از دندان های خود بهره مند شود. به همین سبب روش کاشت لمینیت، روشی برگشت ناپذیر می باشد. پس از انجام این امر دیگر جای پشیمانی نخواهید داشت، به همین سبب قبل از انجام لمینیت به عواقب آن فکر کنید.

تفاوت بین لمینیت سرامیکی با لمینت کامپوزیتی از نظر قیمت طرح لبخند

یکی از تفاوت های اصلی لمینیت سرامیکی و لمینیت کامپوزیتی قیمت آن ها می باشد. این مسئله برای اغلب افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. قیمت کامپوزیت در قیاس با لمینیت سرامیکی ارزان تر است و این موضوع یکی از ویژگی های چشمگیری کامپوزیت ونیر می باشد. به طور معمول روکش های کامپوزیت با قیمتی ارزان به بازار ارائه می شوند. قرآیند کاشت و نصب کامپوزیت نیز در قیاس با فرآیند انجام لمینیت، به مدت زمان کمتری نیاز دارد. همین مسائل باعث شده تا هزینه کامپوزیت بسیار کمتر از لمینیت های سرامیکی باشد.

مزایای استفاده از لمینیت دندان

بدون دلیل نبوده که بسیاری از افراد استفاده از لمینیت را برای زیبا سازی دندان به عنوان محبوب ترین گزینه در نظر می‌ گیرند. لمینیت دندان می‌ تواند مزایای گسترده ‌ای برای شما در پی داشته باشد.

بهره ‌مندی از دندان هایی به شکل طبیعی

یکی از مهمترین مزایای لمینیت بر روی دندان ها، بهره مندی از ظاهری شبیه به دندان های طبیعی خواهد بود. روکش لمینیت سرامیکی به گونه‌ ای است که می ‌تواند برای دندان های شکسته، زرد رنگ، ترک خورده و با فاصله به‌ عنوان پوسته ای مناسب مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به ساختار لمینیت، شما می توانید تمام اعمالی که از دندان های طبیعی دریافت می ‌کردید مانند نوشیدن، غذا خوردن و صحبت کردن را به صورت طبیعی انجام دهید.

تیم دندانپزشکی نخ دندون معرفی کننده بهترین دکتر لیمینیت دندان در شمال تهران در خدمت شما کاربران عزیز است.

ایجاد زیبایی در دندان

استفاده از لمینیت دندان می تواند مشکلات بسیاری از دندان های شما را رفع کند. اگر دارای دندان های از دست رفته، بد رنگ، ناهموار و یا فاصله دار هستید، می ‌توانید از لمینیت استفاده کرده و زیبایی دهان و دندان خود را به دست آورید.

دوام طولانی مدت لمینیت دندان

بسیاری از روش هایی که شما برای زیبا سازی دهان و دندان مورد استفاده قرار می دهید، به صورت موقت بوده. همینطور شما باید پس از طی کردن مدت زمانی خاص اقدام به تمدید روش مورد نظر نمایید. با این حال لمینیت به عنوان یک راه حل طولانی برای شما می ‌تواند مشکلات دندان را رفع نماید. اگر این عمل در یک کلینیک تخصصی و تحت نظر فرد متخصص انجام پذیرد، می تواند با استفاده از روکش های با کیفیت، بیش از ۱۰ سال کارایی را برای دندان های شما به ارمغان آورد. علاوه بر این استفاده از محصولات با کیفیت موجب می شود که مقاومت بالایی در برابر تغییر رنگ و پوسیدگی از لمینیت دریافت کنید.

روشی ساده و سریع

انجام روش هایی نظیر ارتودنسی، برای حل مشکلات دندان صورت می گیرد. اینگونه از روش ها شاید به مدت چندین ماه زمان بر باشند. با این وجود می توانید در ۲ یا حداکثر ۳ جلسه مراجعه به دندانپزشکی، از روکش های لمینیت بهره مند شوید. در جلسه اول دندانپزشک با بررسی دندان های شما اقدام به قالب گیری برای ساخت روکش های لمینیت می کند. پس از ساخت این لمینیت ها در لابراتور، در سریع ترین زمان ممکن می توانید از آن ها بهره مند شوید.

لمینیت دندان در تهران
آشنایی با بهترین مراکز لمینیت در تهران

نگهداری آسان

یکی از بهترین و مهمترین مزایای استفاده از لمینیت بر روی دندان، شیوه نگهداری آن ها به شمار می ‌رود. نوع نگهداری از روکش لمینیت دندان به گونه ای است که شما به مانند دندان های طبیعی می توانید جهت محافظت از آن ها اقدام کنید. روزانه ۲ بار مسواک زدن و همچنین استفاده از نخ دندان برای نگهداری از لمینیت ضروری است.

موارد کاربرد لمینیت دندان

برخی از افراد دارای دندان هایی هستند که با شرایط نامناسبی مانند نقایص شکل، رنگ یا کانتور مواجه می باشند. به همین علت لمینیت می ‌تواند برای این دسته از عزیزان به عنوان بهترین گزینه مورد استفاده قرار گیرد.

اگر دارای دندان های زرد و تغییر رنگ داده هستید به خوبی می توانید از مزایای لمینیت بهره مند شوید. علاوه بر این چنانچه دارای دندان های شکسته و لب پر هستید با استفاده از لمینیت به بهترین شکل می توانید مشکلات به وجود آمده را برطرف کنید.

از بین بردن فاصله بین دندان ها از جمله ویژگی ‌هایی به شمار می رود که بسیاری از افراد برای رفع آن اقدام به لمینیت بر روی دندان خواهند نمود.

جهت رفع مشکل نامنظم بودن دندان ها و همچنین دندان های ساییده شده نیز می توانید با استفاده از لمینیت به بهترین شکل عمل نمایید.

برای مشاوره و آشنایی با بهترین تیم دندانپزشکی لمینیت دندان در تهران و  متخصصین جراحی لثه در غرب تهران با تیم نخ دندون تماس بگیرید.

نکات مهم در نگهداری از لمینیت دندان

ما در مجموعه تخصصی نخ دندون پس از انجام این عمل برای شما نکات مهمی را ارائه داده تا به خوبی بتوانید از دندان هایی زیبا و مستحکم برخوردار شوید.

یکی از مهمترین کارها این است که پس از انجام لمینیت سعی کنید از دندان قروچه به شدت پرهیز نمایید.

چنانچه قصد استفاده از مسواک برای نگهداری از دندان های خود را دارید و یا از دهانشویه استفاده می کنید، سعی کنید نسخه تجویز شده توسط پزشک را در نظر گرفته و متناسب با آن اقدام به خرید دهانشویه و خمیر دندان نمایید.

یکی از مشکلاتی که برخی افراد معمولا پس از لمینیت و سایر روش های زیبا سازی دندان با آن مواجه هستند، استعمال دخانیات و یا مصرف مشروبات الکلی به شمار می رود. اگر از آن دسته افراد به شمار می روید که مشروبات الکلی مصرف می کنید یا به طور مداوم از دخانیات استفاده می کنید، سعی کنید آن ها را ترک نمایید.

مراجعه به دندانپزشک هر ۶ ماه یک بار می تواند به شما کمک کند تا در حفظ دندان های خود پس از لمینیت، عملکرد مناسبی داشته باشید.

مراحل لمینیت دندان

چنانچه قصد استفاده از این روش برای رفع مشکلات دندان های خود را دارید می توانید از خدمات لمینیت در تهران در گروه دندانپزشکی نخ دندون بهره ببرید. توجه داشته باشید که ما تمام این فرآیند را در سریع ترین زمان برای شما انجام خواهیم داد. شما با مراجعه به مرکز تخصصی ما می توانید مشاوره های لازم را از متخصصین ما دریافت کرده و متناسب با اهداف خود، متخصصین مجموعه نخ دندون به شما راهکارهایی جهت رفع مشکلات دندان ها ارائه می دهند.

چنانچه تصمیم بر استفاده از لمینیت دندان باشد در جلسه بعدی دندان های شما تراشیده شده و با قالب گیری دندان ها، سفارش را به آزمایشگاه ارسال خواهیم نمود. این امر نیز در سریعترین زمان توسط مجموعه ما برای شما انجام می پذیرد.

در گام آخر شما با مراجعه به تیم دندانپزشکی نخ دندون می ‌توانید از لمینیت دندان بهره برده و ما یک محصول با کیفیت با استفاده از چسب مخصوص بر روی دندان های شما قرار خواهیم داد.

عوارض احتمالی لمینیت دندان

صدمه دیدن لمینیت

لب پر شدن یا ترک برداشتن نیز یکی از مشکلات لمینیت می باشد. حتی در مواقعی امکان دارد لمینیت از دندان شما جدا گردد. هنگامی که از روش لمینیت استفاده کرده اید، دیگر نباید خوراکی های سفت و سخت را مصرف کنید. لمینیت ها اندازه دندان های طبیعی مقاوم نیستند و به راحتی دچار آسیب می شوند. در صورت آسیب دیدن لمینیت امکان ترمیم یا تعویض آن ها نیز وجود دارد.

امکان صدمه دیدن دندان

یکی از عوارض لمینیت دندان، امکان آسیب دیدن دندان ها می باشد. برای استفاده از لمینیت، باید قسمت نازکی از دندان ها تراشیده شوند. زیرا در غیر این صورت، با اضافه شدن لمینیت، ضخامت دندان بسیار زیاد می شود. به همین سبب دندان هایی که لمینیت می شوند مینای نازکتری دارند و باید به طور دائم تحت پوشش روکش باشند. روش لمینیت برگشت پذیر نمی باشد به همین دلیل هنگام انجام این امر باید تحقیقات لازم را انجام دهید.

امکان به وجود آمدن حساسیت دندان

حساسیت دندان یکی از عوارض احتمالی روش لمینیت است. زمانی که دندان ها برای انجام لمینیت تراشیده می شوند، به دمای سرد یا گرم حساس می شوند. البته این مشکل دائمی نیست و بعد از مدتی حل می شود. البته برای بعضی افراد ممکن است این اتفاق نیفتد. افرادی که دارای مینای دندان نازکی هستند، بهتر است این موضوع را با متخصص خود درمیان بگذارند تا از بروز این مشکل جلوگیری شود.

تغییر رنگ لمینیت

یکی از مشکلات رایج لمینیت، تغییر رنگ آن ها می باشد. لازم به ذکر است که لمینیت های سرامیکی در برابر تغییر رنگ مقاوم می باشند اما در صورت مسواک زدن اشتباه یا مصرف غذاهای رنگی دچار تغییر رنگ می شوند.

البته انتخاب متخصص با مهارت، عوارض احتمالی لمینیت را به طور چشمگیری کاهش می دهد. قبل از انجام لمینیت با مشاوران تیم تخصصی نخ دندون تماس بگیرید.

لمینیت دندان در تهران

آشنایی با بهترین مراکز لمینیت در تهران

آیا سفید نبودن یا بد فرمی های دندانی به وسیله لمینیت پوشانده می شوند ؟

درمان لمینیت، کلیه بد رنگی ها و بد فرمی های دندان را از بین می برد. همینطور این روش به هم ریختگی و فاصله بین دندان ها را نیز برطرف می نماید. لمینیت برای رفع مشکلات خفیف و متوسط دندان ها بهترین انتخاب است. پوسیدگی های گسترده و خرابی های عمیق باید قبل از لمینیت و در حین انجام لمینیت بر طرف شوند.

همینطور افرادی که دچار دندان قروچه های شبانه هستند باید این عادت خود را درمان کنند تا قادر به استفاده از لمینیت باشند.

چگونه جلوی پوسیدگی دندانهای لمینیت شده را بگیریم؟

بعد از هر بار غذا خوردن باید به طور صحیح مسواک بزنید. هر بار مسواک زدن باید به مدت چند دقیقه طول بکشد. از مسواک هایی با موهای نرم استفاده کنید. اگر مسواک سفت باشد به مرور باعث ساییدگی لمینیت و دندان خواهد شد. همینطور دست کم یک بار در روز از نخ دندان استفاده نمایید. هر ۶ ماه یک بار نیز به متخصص لمینیت خود مراجعه کنید تا وضعیت دندان های شما را بررسی کند.

آیا لمینیت موجب بوی بد دهان می شود؟

برخی از افراد بر این باورند که انجام لمینیت می‌ تواند موجب ایجاد بوی بد دهان شود. با این حال باید بدانید که چنانچه این عمل تحت نظر یک پزشک متخصص و با تجربه انجام پذیرد به هیچ عنوان موجب ایجاد بوی بد در دهان نخواهد شد. با این وجود گاهی اوقات مشاهده شده به دلیل استفاده از مواد با کیفیت نامطلوب و عدم رعایت استانداردهای لازم، مشکلاتی برای بیماران نظیر ایجاد بوی بد دهان به وجود آمده است. توجه داشته باشید که استفاده از مواد با کیفیت نامطلوب، علاوه بر این مشکل، می ‌تواند بر روی دندان های شما آسیب های جبران ناپذیر دیگری نیز وارد نماید. به همین علت توصیه ما همواره این است که جهت انجام عمل ها و جراحی های زیبایی دهان و دندان به یک مرکز تخصصی مراجعه کرده تا از مشکلات پیش رو بتوانید جلوگیری کنید.

لمینیت دندان در تهران

هزینه لمینیت در تهران

متناسب با نیازی که دارید هزینه لمینیت در تهران می ‌تواند با تفاوت ‌هایی همراه باشد. در واقع هزینه لمینیت در تهران به شرایط مختلفی بستگی خواهد داشت. از جمله این شرایط می ‌توان به نوع مواد به کار رفته و میزان مواد و همچنین مقدار تغییراتی که قصد دارید بر روی دندان های خود انجام دهید اشاره نمود. با این حال ما در گروه دندانپزشکی نخ دندون به منظور رفاه حال شما و ارائه خدمات مناسب سعی کرده ‌ایم کمترین هزینه را از شما برای انجام روش های مختلف دریافت کنیم.

سخن پایانی

داشتن دندان هایی زیبا، سفید، براق و یکدست آرزوی هر فردی به شمار می رود. با این حال امروزه دستیابی به این ویژگی ‌ها به راحتی برای شما امکان پذیر خواهد بود. روش‌ های مختلفی برای زیبایی دندان ها در کلینیک های تخصصی مورد استفاده قرار می ‌گیرند. لمینیت دندان در کنار سایر روش ها با ویژگی ‌ها و کاربردهایی که دارد عملکرد و بازدهی ایده آلی برای شما خواهد داشت. ما در مجموعه نخ دندون تمام خدمات دهان و دندان را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به شما ارائه می دهیم.

تیم دندانپزشکی نخ دندون، مرکز تخصصی دندانپزشکی متشکل از مشاوران متخصص و خبره و همکاری با بهترین دندانپزشکان متخصص لمینیت در تهران در تلاش است بهترین و با کیفیت ترین خدمات دندانپزشکی را معرفی نماید. برای آشنایی با متخصصان لمینیت در تهران با مشاورین ما تماس بگیرید.

زمان مورد نیاز: ۲۰ minutes.

چگونه در نزدیکترین کلینیک تیم دندانپزشکی نخ دندون نوبت رزرو کنم؟

 1. از طریق وب سایت

  برای رزرو نوبت از طریق وب سایت می توانید در کادر پائین سایت اطلاعات خود را وارد کنید ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیریم

 2. رزرو نوبت در واتساپ

  کافی است مشخصات خود را به شماره ما در واتساپ ارسال کنید +۹۸۹۱۲۴۸۰۷۵۶۵
  واتساپ ما در سایت هم قابل دسترسی است کافیه روی آیکون واتساپ بزنید

 3. رزرو نوبت در اینستاگرام

  داخل اینستاگرام هم نمونه کارهای تیم دندانپزشکی نخ دندون رو ببین هم دایرکت بده تا تیم نخ دندون شما را راهنمایی کنند.
  [email protected]

 

سوالات متداول

چند نوع لمینیت دندان داریم؟

۲ نوع لمینیت کامپوزیتی و سرامیکی پرطرفدارترین لمینیت ها هستند

طول عمر لمینیت دندان چقدر است؟

ماندگاری لمینیت دندان معمولا بین ۵ تا ۱۰ سال است

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.8]

دیدگاه شما در “آشنایی کامل با لمینیت دندان در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.