لمینیت زیرکونیا

لمینیت زیرکونیا

لمینیت و روکش دندان زیرکونیا یکی از روش های درمانی و زیبایی دندان است. در زمان گذشته روکش های دندانی فلزی بودند. با توجه به دوام و عملکرد بسیار مناسب، از ظاهر زیبایی برخوردار نبودند. امروزه به استفاده از زیرکونیا، روکشی هم رنگ دندان و بافتی شبیه به دندان، آن را روکش می کند. با این تفاوت که از دوام و عملکردی به خوبی فلز های گذشته برخوردار نیست. زیرکونیا با توجه به ساختار سرامیکی خود، بسیار شبیه به دندان های طبیعی است. با استحکام قابل قبولی زیرکونیا نیز یکی از متداول ترین نوع روکش ها در دندان پزشکی هاست. در ادامه این مقاله با لمینیت زیرکونیا بیشتر آشنا خواهید شد. جهت آشنایی با مجرب ترین و بهترین متخصصان لمینیت دندان در جنوب تهران با مشاوران تیم نخ دندون تماس بگیرید.

لمینیت زیرکونیا

مراحل ساخت لمینیت زیرکونیا

پس از معاینات انجام شده . انتخاب رنگ و فرم مورد نظر، درمان آغاز می شود. دندان پزشک دندان ها را تراشیده و قالب گیری می کند. قالب ها به لابراتواری فرستاده شده و پس از گذشت چند هفته آماده تحویل می گردد. در ساخت این قالب دندانی تبدیل آن به مواد گچی رخ می دهد. با پخت آن در کوره استحکام و فرم آن ثابت می شود. سپس به دندان پزشک تحویل داده می شود. دندان پزشک روکش های لمینیت را در دهان بیمار تست خواهد کرد. چنانچه قالب ها و دندان با یکدیگر هم اندازه باشند مراحل نصب آن آغاز می شود. چسب مخصوص این فرآیند بر روی دندان قرار می گیرد. سپس با ابزار به خصوص قالب ها روی دندان ثابت می شوند.

لمینیت زیرکونیا چه مزایایی دارد؟

به علت رنگ مشابه دندان، تشخیص لمینیت زیرکونیا از دندان های طبیعی دشوار است. این عامل مهمی در انجام این روش لمینیت می باشد. افراد برای حفظ ظاهر طبیعی خود از لمینیت های مشابه دندان طبیعی استقبال می کنند.

علاوه بر شباهت آن به دندان های طبیعی بسیار شفاف و سفید است. اما این شفافیت به گونه ای مصنوعی جلوه نمی کند.

حساسیت دندانی در اثر لمینیت زیر کونیا پس از گذشت نهایتا یک هفته از بین می برد. این در حالی است که معمولا مدت زمان از بین رفتن حساسیت های دندانی در لمینیت های دیگر بیشتر است.

استحکام و مقاومت لمینیت زیرکونیا بسیار بالا می باشد. در مقایسه با لمینیت های موجود و متداول، از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است.

لمینیت زیرکونیا

مشاوران نخ دندون معرفی کننده بهترین مرکز لمینیت دندان در جنوب تهران در ۲۴ ساعت شبانه روز پاسخگوی شما خواهند بود.

تفاوت های لمینیت و روکش زیر کونیا

لمینیت زیرکونیا جهت زیبا سازی دندان های جلویی فک بالا و پایین صورت می گیرد. غالبا شش دندان قدامی فک بالا و پایین لمینیت می شوند. اما لمینیت زیرکونیا برای پوشش دندان ها تعبیه می شود. یعنی از زاویه جلو دندان ها دارای نوعی روکش دائم هستند. اما در روکش های زیرکونیا، تمامی دندان توسط روکش در بر گرفته می شود. معمولا دندان های آسیب دیده در اثر شکستگی و سانحه به روکش نیاز دارند. به دلیل بافت مشابه و هم رنگ روکش زیرکونیا با دندان طبیعی، روکش آن قادر به پوشاندن بخش های شکسته می باشد. همچنین در درمان هایی نظیر عصب کشی و ایمپلنت نیز این روکش ها استفاده می شوند.

پس از تخلیه و درمان کانال ریشه دندان توسط مواد پر کننده پوشش داده می شود. در زمان های گذشته دندان های عصب کشی شده توسط مواد آمالگامی کاملا قابل رویت بودند. به دلیل رنگ فلز، دندان ها ظاهر خوشایندی نداشتند. اما با وجود روکش های زیرکونیا بر روی مواد فلزی پر کننده کاملا هم رنگ دندان خواهد بود. بنا براین تفاوت لمینیت و روکش دندان زیرکونیا، پوشش بخش های متفاوتی از دندان می باشد.

چه عواملی هزینه های لمینیت زیرکونیا را افزایش می دهد؟

این لمینیت نیز مانند تمامی لمینیت های موجود به عوامل بسیاری بستگی دارد. به عنوان نمونه، لابراتوارهای متفاوت به دلیل نوع مواد مصرفی، موقعیت مکانی و افراد متخصص حاضر، هزینه های متفاوتی نیز دریافت می کنند. هر چه موارد مذکور پیشرفته تر و با دقت عمل بهتری انتخاب شوند، هزینه ها افزایش می یابد.

انتخاب دندان پزشک مناسب نیز یکی دیگر از عوامل افزایش هزینه هاست. غالبا افراد با شناخت و مشاهده تجربیات قبلی برای لمینیت زیرکونیا اقدام می کنند. این عامل موجب می شود، دندان پزشک ماهر در اثر مهارتی که کسب کرده مبالغ بیشتری دریافت کند.

تفاوت جنس های زیرکونیای مصرفی مهم ترین عامل تغییر هزینه هاست. زیرکونیا با کیفیت های متفاوتی تولید می شود. این مهم موجب تغییر استحکام و مقاومت آن ها می شود. برخی از آن ها شکننده تر و برخی دیگر مستحکم تر هستند. دندان پزشک با شناخت انواع آن مشاوره های لازم را به افراد خواهد داد. اما در نهایت انتخاب جنس و هزینه های آن بر عهده فرد می باشد. کشور سازنده آن نیز در تعیین هزینه های آن موثر است.

برای مشاوره و آشنایی با بهترین تیم لمینیت دندان در جنوب تهران با مشاوران مجرب تیم نخ دندون تماس بگیرید.

انواع لمینیت های دندان

لمینیت های پرسلن متداول ترین نوع لمینیت موجود هستند. همینطور لمینیت های سرامیکی و کامپوزیتی نیز از این مواد تولید می شوند.

لمینیت های زیرکونیا توسط خمیر های چینی تولید می شوند. این لمینیت ها با استحکام بالای خود در مقایسه با دیگر لمینیت ها پرطرفدار تر هستند.

لمینیت کامپوزیتی این نوع از لمینیت ها از جنس سرامیک نیستند. این نوع از لمینیت ها مزیت های بسیاری در مقابل انواع دیگر دارند. در این نوع لمینیت ها دندان ها تراشیده نمی شوند. همچنین قالب گیری از دندان ها اتفاق نمی افتد. بلکه دندان پزشک مانند یک مجسمه ساز مواد کامپوزیت را روی دندان لایه لایه قرار می دهد. به همین علت این نوع از لمینیت ها کمترین آسیب را به دندان های سالم وارد می کنند. اما پس از گذشت مدتی این کامپوزیت ها تغییر رنگ می دهند.

لمینیت لومینیرز جدید ترین نوع لمینیت دندان هستند. این روش با نازک ترین حالت ممکن، بسیار طبیعی و مشابه بافت دندان است. این نوع از لمینیت ها نیز بدون هیچ گونه تراشیدنی بر روی دندان قرار می گیرند. بنا براین آسیب وارده بسیار ناچیز است. اما هزینه های آن با توجه به مزایای گفته شده بسیار بیشتر از انواع قبلی است.

لمینیت برلیانس زیباترین و طبیعی ترین نوع لمینیت هاست. این نوع نازک تر و طبیعی تر از تمامی موارد مذکور می باشد. اما هزینه های بسیار زیاد آن، این نوع از لمینیت ها را دچار انزوا کرده است. به همین علت افراد کمی آن را انتخاب می کنند.

برای آشنایی با بهترین متخصص لمینیت دندان در جنوب تهران با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *