هر آنچه در مورد کامپوزیت دندان باید بدانید

نخ دندون » هر آنچه در مورد کامپوزیت دندان باید بدانید

 

زمان تقریبی مطالعه: ۲۶ دقیقه

فهرست

هر آنچه در مورد کامپوزیت دندان باید بدانید

کامپوزیت دندان چیست؟

مراحل انجام کامپوزیت دندان

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت نوع هیبرید

کامپوزیت نوع میکروفیلد

مقایسه کامپوزیت میکروفیلد با دیگر کامپوزیت ها

نانو کامپوزیت

کامپوزیت IPS چیست؟

معجزه کامپوزیت برای دندان های نامرتب

کامپوزیت بهتر است یا لمینت؟

مزایای کامپوزیت دندان

آشنایی با کامپوزیت ونیر

ونیر کامپوزیت چیست؟

فرق لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت چیست؟

طول عمر ونیر کامپوزیت چقدر است؟

عوارض احتمالی کامپوزیت دندان چیست؟

چه افرادی می توانند از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟

مراقبت های لازم پس از کامپوزیت دندان

انجام کامپوزیت در تهران به شکل تخصصی

هزینه کامپوزیت در تهران

هر آنچه در مورد کامپوزیت دندان باید بدانید

پیشرفت در حوزه تکنولوژی و دندانپزشکی باعث شده که امروزه شما برای زیبا سازی دهان و دندان خود بتوانید از روش های مختلفی استفاده کنید. کامپوزیت دندان یکی از روش هایی است که مورد استقبال افراد به شکل گسترده قرار گرفته است. زیبایی و ترمیم دندان ها با روش های مختلف می ‌تواند برای شما مزایای به خصوصی داشته باشد. با این حال شما با استفاده از این فناوری و تکنولوژی روز به خوبی می توانید مزایا و کاربردهای مناسبی دریافت نمایید. برای آشنایی با متخصصان کامپوزیت در تهران با ما تماس بگیرید.

برای بالا بردن مقاومت و استحکام دندان های خود و همچنین مرتب کردن جزیی دندان‌ ها، استفاده از کامپوزیت به بهترین شکل می تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد.

فراموش نکنید که تمام مواردی که برای شما بیان کردیم نیاز به مراجعه به یک دندانپزشک متخصص و حضور در کلینیک های تخصصی خواهد داشت. با توجه به اینکه برای انجام این امر، شما باید جزئیات را نیز در نظر داشته باشید، امروزه کلینیک های مختلفی هستندکه، بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند. با ما در گروه تخصصی دندانپزشکی نخ دندون همراه باشید تا به شما اطلاعات کافی در زمینه های مختلف برای سلامت و زیبا سازی دهان و دندان ارائه دهیم.

برای پیدا کردن بهترین متخصص کامپوزیت در شرق تهران با تیم دندانپزشکی نخ دندون تماس بگیرید.

کامپوزیت دندان چیست؟

همانگونه که عنوان شد برای درمان و بهبود زیبایی دهان و دندان از روش های مختلفی استفاده می شود. کامپوزیت دندان یا ونیر کامپوزیت به عنوان یکی از روش ‌های زیباسازی دندان به شمار می رود که استقبال گسترده ‌ای از آن در سالیان گذشته شده است. با استفاده از این روش شما می توانید فاصله بین دندان ها را به خوبی از بین برده و دندان های خود را به زیباترین شکل در یک ردیف قرار دهید. علاوه بر این برای تغییر رنگ دندان ‌های نیز شما با این راهکار به خوبی می توانید عمل کنید.

در حالت کلی می توان بیان کرد که استفاده از این تکنیک برای پر کردن دندان ها به عنوان بهترین روش می تواند شناخته شود. مواد مورد استفاده در کامپوزیت دندان به صورت خمیری بوده و با توجه به اینکه همرنگ با دندان های شما هستند به خوبی می توانند موجب فرم دادن به دندان ها شوند. پیشرفت در زمینه پزشکی و دندانپزشکی موجب شده که امروزه انواع مختلفی از کامپوزیت دندان برای شما قابل استفاده باشد.

مراحل انجام کامپوزیت دندان

قبل از انجام هرگونه درمان زیبایی در زمینه دندانپزشکی، اول باید آمادگی و سلامت لثه ها مورد ارزیابی قرار بگیرد. با بررسی این موضوع باید تمامی التهابات لثه درمان شوند تا دندان ها آماده انجام کامپوزیت باشند. لازم به ذکر است که برخی از پوسیدگی های دندان با این امر زیبایی قابل ترمیم و برداشتن می باشند.

مراحل انجام کامپوزیت دندان به شرح زیر می باشد:

نخست متخصص کامپوزیت، سطح دندان ها را با برس مخصوصی تمیز می نماید.

سپس کمی از مواد کامپوزیت را برای تست رنگ روی دندان های شما قرار می دهد. در این مرحله شما می توانید رنگ مورد نظر برای کامپوزیت خود را انتخاب نمایید. کامپوزیت ها دارای طیف گسترده ای از رنگ ها هستند. رنگ های کامپوزیت شامل رنگ طبیعی، سفید، یخچالی و … می باشد. لازم به ذکر است که رنگ های طبیعی برای کامپوزیت بسیار پرطرفدار تر از سایر رنگ ها هستند.

پس از مرحله انتخاب رنگ، متخصص مواد خمیری شکل کامپوزیت را بر روی دندان های شما قرار می دهد. در این مرحله پس از کمی خشک شدن مواد، فرآیند درمان آغاز می شود.

سپس متخصص مواد خمیری قرار گرفته بر روی دندان های شما را توسط نور آبی مخصوص سفت می نماید.

در مرحله آخر، متخصص کامپوزیت، اضافات این مواد را تراش می دهد و توسط پالیش سطحی درخشان و صاف را برای دندان ها به ارمغان می آورد. پالیش باعث می شود که از بلند بودن بیش از حد کامپوزیت و لب پریدگی آن جلوگیری شود.

بهتر است بعد از اتمام این فرآیند، یک جلسه دیگر نیز برای انجام پالیش نهایی به مطب پزشک مورد نظر خود مراجعه نمایید.

همینطور پس از اتمام جلسات اصلی کامپوزیت، می توانید بیرون زدگی و فرورفتگی های دندان های خود را بررسی کنید و در جلسه ترمیمی از متخصص خود بخواهید که این مشکلات را رفع کند.

کامپوزیت دندان به متخصصی با مهارت بالا و تجربه کافی نیاز دارد. زیرا این امر دارای ریزه کاری های بسیاری است. به همین سبب برای پیدا کردن بهترین متخصص کامپوزیت، باید حساسیت زیادی به خرج دهید تا از نتیجه کار رضایت کاملی داشته باشید.

انواع کامپوزیت دندان

همانگونه که عنوان کردیم امروزه روش ‌های مختلفی برای انجام این امر می ‌توانند توسط شما مورد استفاده قرار گیرند. متناسب با اندازه و تعداد مواد رزینی مورد استفاده در کامپوزیت ها می ‌توان کاربردهای مختلفی از روش های گوناگون را دریافت نمود.

کامپوزیت نوع هیبرید و نوع میکروفیلد می ‌توانند به شما کمک کنند تا برای ترمیم دندان های جلویی بتوانید به بهترین شکل عمل نمایید. با این حال باید بدانید که در کامپوزیت میکروفیلد شما از کامپوزیت هایی با استحکام بیشتر برخوردار خواهید بود. در عین حال سطح براق تر و صاف تری را می ‌توانید در دندان های خود مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که سطح کامپوزیت هر اندازه صاف تر باشد شما نیاز به بازدیدهای دوره ای کمتری خواهید داشت.

علاوه بر این کامپوزیت های نانوفیلد و IPS ونیرها از دیگر روش های انجام کامپوزیت دندان به شمار می ‌روند که می ‌توانند کاربردهای مخصوص به خود را داشته باشند.

شما می توانید برای آشنایی با بهترین متخصصان کامپوزیت در تهران با مشاوران نخ دندون تماس بگیرید.

کامپوزیت نوع هیبرید

این نوع کامپوزیت با خاصیت چسبندگی بالا و قابلیت شکل گیری، به آسانی برای بخش های ناقص دندان قابل استفاده است. این امر باعث می شود تراش کردن و آماده سازی دندان به کمترین میزان ممکن برسد. این نوع از کامپوزیت ها در لابراتور ساخته نمی شوند به همین دلیل هزینه آن ه بسیار مقرون به صرفه است. هزینه این نوع کامپوزیت بین ۵۰ تا ۸۰ درصد پایین تر از سایر کامپوزیت ها می باشد.

کامپوزیت با نوع هیبرید به آماده سازی های متعدد احتیاجی ندارد. به عبارتی می توان نصب این کامپوزیت را در یک جلسه به اتمام رساند. این امر کمک می کند تا بیمار نیاز به رفت و آمد مکرر نداشته باشد. علاوه بر اینکه این محصول در قیاس با دیگر کامپوزیت ها از کیفیت بالایی برخوردار است، میزان درخشش و زیبایی دندان ها را نیز به طور چشمگیری افزایش می دهد. کامپوزیت نوع هیبرید طول عمر بالاتری نسبت به سایر کامپوزیت ها دارد. یکی از مهمترین دلایلی که باعث درخشان شدن بیشتر دندان ها بعد از استفاده از این ماده می شود عدم توانایی تجمع پلاک بر روی دندان می باشد.

کامپوزیت در تهران
کامپوزیت در تهران

کامپوزیت نوع میکروفیلد

در اوخر دهه ۷۰ کامپوزیت دندان میکروفیلد با عنوان کامپوزیت های قابل پرداخت به بازار ارائه شد. این مواد برای جایگزین سازی خصوصیات سطحی کامپوزیت های معمولی با سطحی براق و صاف مشابه با مینای دندان، طراحی شده اند. کامپوزیت های میکروفیلد به جای داشتن ذرات پرکننده بزرگ متداول، دارای ذرات سیلیکای کلوئیدی می باشند.

کامپوزیت میکروفیلد دارای قابلیت های فیزیکی و مکانیکی کمتری نسبت به سایر کامپوزیت ها می باشد. اما با این وجود کامپوزیت های میکروفیلد از نظر بالینی، مقاومت بسیار بیشتری در برابر ساییدگی دارند. همینطور ضریب کشسانی کم این نوع کامپوزیت ها، این امکان را فراهم می کند که برای خمیدگی دندان ها، انعطاف پذیری بالایی داشته باشند.

تیم دندانپزشکی نخ دندون معرفی کننده بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران در خدمت شما کاربران عزیز است.

مقایسه کامپوزیت میکروفیلد با دیگر کامپوزیت ها

کامپوزیت میکروفیلد برای کسانی مناسب است که علاوه بر ترمیم دندان، زیبایی دندان ها نیز برای آن ها اهمیت ویژه ای دارد. میکروفیلد با ظاهری شفاف و براق جلوه ای زیبا به دندان ها می بخشد. رزین کامپوزیت در این مدل از میکروفیل ها تشکیل شده است. اندازه ریز میکروفیل ها باعث می شود این نوع کامپوزیت اختلال کمتری داشته باشد. این امر کمک می کند که بعد از نصب و انجام پولیش، دندان ظاهری براق تر به خود بگیرد.

گذشت زمان موجب کاهش براقی و زیبایی این نوع کامپوزیت نمی شود. مقاومت این کامپوزیت در مقایسه با انواع دیگر بسیار بیشتر است. مقاومت کامپوزیت میکروفیل در مقابل تجمع جرم و پلاک و همینطور زرد شدن به طور چشمگیری بالا است. کامپوزیت میکروفیل تقریبا مشابه دندان های طبیعی است و پس از استفاده، تفاوت آن با دندان طبیعی قابل تشخیص نمی باشد.

اما در خصوص ایراد این روش باید گفت استحکام این نوع کامپوزت در مقایسه با کامپوزیت نانوفیل کمتر است و خیلی نمی توان کامپوزیت میکروفیل را برای پر کردن فضای خالی بین دندان ها به کار برد. برای لایه گذاری بر روی مینای دندان از این نوع می توان استفاده کرد. مقاومت در برابر سایش و ظاهر زیبا در کامپوزیت میکروفیل بستگی به نصب درست و ایجاد پیوند مناسب با مینای دندان دارد.

نانو کامپوزیت

این مدل از نوین ترین و کارآمد ترین انواع کامپوزیت‌ ها می باشند. نانو کامپوزیت تمام مزیت های کامپوزیت های قبلی را دارد. در واقع این کامپوزیت دارای قدرت و عملکرد کامپوزیت‌ های میکروهیبرید با پالیش‌ پذیری کامپوزیت‌ های میکروفیل می باشد. از ویژگی های چشمگیر این کامپوزیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استحکام و مقاومت بسیار بالا
 • مقاومت بالا در برابر سایش
 • کیفیت عالی
 • زیبایی طبیعی و مطلوب
موارد کاربرد نانو کامپوزیت

استحکام و مقاومت نانو کامپوزیت ها در برابر شکستگی بسیار بالا است.  به همین سبب نانو کامپوزیت ها بهترین انتخاب برای ترمیم دندان های عقب یا همان دندان های خلفی می باشند. این نوع از کامپوزیت ها عملکرد جویدن غذا را بهبود می بخشند. از طرفی دیگر کامپوزیت های نانوفیلد از قابلیت پالیش پذیری بالایی بهره مند هستند.

این نوع از کامپوزیت ها با کیفیتی بالا، جلوه ای بسیار زیبا به دندان ها می بخشند. کامپوزیت های نانوفیلد، برای ترمیم دندان های قدامی و خلفی و بستن فاصله بین دندان ها بهترین انتخاب می باشند.

کامپوزیت IPS چیست؟

کامپوزیت آی پی اس کاملا مشابه لمینیت های سرامیکی می باشد. این کامپوزیت پس از تراش خوردن و تنظیم طول و عرض آن با دندان ها، به کمک چسب مخصوصی بر روی دندان ها چسبانده می شود.

لازم به ذکر است که درمان توسط کامپوزیت آی پی اس با سرعت بالایی انجام می شود. این کامپوزیت دارای طیف رنگی وسیعی است و از قابلیت های فیزیکی بی نظیری بهره مند می باشد.

کامپوزیت IPS می تواند جایگزین لمینیت باشد. این کامپوزیت جلوه ای بی نقص و زیبا به دندان ها می بخشد.

ونیر کامپوزیت آی پی اس نسل نوینی از ونیر کامپوزیت ها است که از ذرات سرامیکی تولید شده است. لازم به ذکر است که روکش های دندانی تمام سرامیک بیشتر از سایر روکش ها با لثه سازگار می باشند.

با استفاده از روکش IPS دیگر در کوتاه مدت نگران تغییر رنگ یا سیاه شدن دندان های خود نخواهید بود. این نوع از کامپوزیت ها دارای طول عمر طولانی و مقاومت بسیار بالا می باشند. ونیر کامپوزیت آی پی اس از محبوب ترین کامپوزیت هایی است که در درمان های زیبایی دندان استفاده می شود.

معجزه کامپوزیت برای دندان های نامرتب

اگر شما نیز از آن دسته افرادی به شمار می روید که دارای دندان هایی نامرتب هستید، می توانید با این روش به خوبی از مشکلات دهان و دندان خود رهایی پیدا کنید. خراب بودن بودن جزئی دندان ها می تواند بر روی زیبای لبخند شما اثرگذار بوده و شرایط نامناسبی برای شما ایجاد نماید. استفاده از این روش به عنوان معجزه ای کوچک به کمک شما آمده تا بتوانید دندان‌ هایتان را به بهترین شکل مرتب کرده و با ظرافت خاصی بتوانید نقطه های استراتژیکی از دندان را ترمیم نمایید.

درمان توسط کامپوزیت با سرعت بالایی انجام پذیر است. کامپوزیت برای دندان های نامرتب طول عمر بالا تری در قیاس با سایر روش ها دارد.

انجام کامپوزیت برای رفع نامنظمی دندان در یک جلسه قابل انجام است. این امر علاوه بر درمان نامنظمی دندان، به آن ها فرم و شکل مطلوبی نیز می بخشد.

رنگ مناسب کامپوزیت باعث می شود که دندان ها بسیار طبیعی جلوه کنند. کامپوزیت به از بین بردن بد رنگی دندان ها کمک شایانی می کند. مواد کامپوزیت سفید رنگ می باشند و باعث افزایش درخشندگی و شفافیت دندان ها می شوند. استفاده از کامپوزیت برای دندان ها بدون کمترین درد و آسیبی از دیگر مزیت های کامپوزیت شمرده می شود.

برای مشاوره و آشنایی با بهترین تیم دندانپزشکی کامپوزیت در تهران با تیم نخ دندون تماس بگیرید.

کامپوزیت بهتر است یا لمینت؟

همانگونه که عنوان کردیم از روش ‌های مختلفی برای زیبا سازی دهان و دندان استفاده می شود. هر کدام از روش‌ های به کار برده می توانند بازدهی مناسبی بر روی دندان های شما داشته باشند.

بررسی کامپوزیت و لمینت نشان می ‌دهد که شما متناسب با نیاز خود و با تشخیص پزشک متخصص می توانید از روشی مناسب استفاده کنید.

هر دو روش به شما این امکان را می‌ دهند که با به روزترین تکنولوژی ها بتوانید دندان های خود را مرتب کرده و شرایط نامناسب آن ها را برطرف کنید.

بسته به عوامل مختلفی مانند فرم فک، دندان های قدیمی، شرایط اکلوژن و همچنین فرم صورت و لب ها، پزشک متخصص تشخیص می دهد که شما باید از کدام روش برای زیبا سازی دندان های خود استفاده کنید.

متخصصین ما در گروه دندانپزشکی نخ دندون با بهره مندی از تخصص و تجربه بالا به شما کمک می کنند تا جهت انتخاب روش هایی برای زیبا سازی و مرتب کردن دندان ‌ها به بهترین شکل بتوانید عمل کنید.

مزایای کامپوزیت دندان

همانگونه که عنوان کردیم استفاده از این روش به خوبی می تواند فاصله بین دندان های شما را از بین برده و ظاهری مرتب به دندان‌ های شما بخشد.

علاوه بر این برای تغییر رنگ و زیبا سازی دندان ها و همچنین اصلاح چرخش آن ها استفاده از این روش بهترین انتخاب می باشد. فراموش نکنید که نحوه انجام کامپوزیت دندان به گونه ای است که هیچ کدام از دندان های شما تراش نمی خورد و تنها بر روی سطح دندان شما، مواد خمیری کامپوزیت چسبانده می ‌شود. این شرایط موجب می ‌شود شما همواره از دندان های طبیعی خود بهره ‌مند بوده و متناسب با نیاز خود بتوانید اقدام به تغییر کنید.

بدون شک مهمترین مزیت استفاده از کامپوزیت برای دندان ها، پرداخت هزینه هایی به مراتب کمتر نسبت به روش های دیگر مانند لمینت های سرامیکی خواهد بود. با توجه به این بسیاری از افراد ترجیح می دهند جهت زیبا سازی و فرم دهی دندان‌ های خود، روی به استفاده از کامپوزیت بیاورند.

در کنار تمام مواردی که بیان کردیم، گاهی اوقات شما با شرایطی مواجه می شوید که در دندان ‌های خود شکستگی یا پریدگی مشاهده می ‌کنید. با استفاده از این روش شما به خوبی می توانید این بخش ها را ترمیم کرده و مشکلات به وجود آمده این چنینی را برطرف کنید.

معمولاً خمیر کامپوزیتی به شما این امکان را می دهد که تمام موارد را در یک جلسه بتوانید انجام داده و جهت رفع شکستگی و ترمیم دندان ها اقدام کنید. علاوه بر این عدم نیاز به تزریق بی حسی از دیگر ویژگی‌ های کامپوزیت ‌دندان به شمار می‌ رود.

از دیگر مزایایی که شما با کامپوزیت دندان می توانید از آن بهره مند شوید، استفاده از روکش های مقاوم به شمار می رود. شرایطی که به شما کمک می کند پس از انجام این امر نسبت به خوردن غذا و جویدن آن بدون هیچگونه استرسی اقدام کنید. یکی دیگر از مزایای کامپوزیت دندان، قابلیت اصلاح پس از نصب آن است. متناسب با نیاز خود می توانید در صورت عدم رضایت، اقدام به تغییر در این روش نمایید.

بهترین مراکز کامپوزیت در تهران
بهترین مراکز کامپوزیت در تهران

آشنایی با کامپوزیت ونیر

برای افزایش زیبایی طرح لبخند، روش ‌های متعددی پیش روی شما است. بهره مندی از روکش به عنوان یکی از پر طرفدار ترین روش ها در شرایط گوناگون می تواند نیازهای شما را برطرف نماید.

روکش به عنوان یک لایه مواد می باشد که با کشیدن آن بر روی دندان ها، زیبایی لبخند چندین برابر خواهد شد. امروزه انواع متعددی از روکش ها در صنعت دندانپزشکی وجود دارند که شما می توانید بسته به نیاز خود آن ها را انتخاب نمایید. با این وجود محبوب ترین روش، استفاده از روکش کامپوزیت ونیر می باشد.

کامپوزیت ونیر از نوعی رزین سفید تولید می شود. این کامپوزیت به کمک متخصص زیبایی به طور مستقیم بر روی دندان های شما قرار داده می شود و توسط چسب های بسیار قوی به بهترین شکل به دندان ها می چسبد. بهترین ویژگی استفاده از این فناوری در قیاس با لمینت و روش ‌های دیگر، پرداخت هزینه های مقرون و به صرفه می باشد.

علاوه بر این ونیر کامپوزیت با طول عمر بسیار بالا قادر است تا سال ها نیاز شما را برطرف نماید.

ونیر کامپوزیت چیست؟

برای افرادی که دندان های نا مرتب دارند، یا به دنبال لبخندی زیبا هستند، ونیر کامپوزیت بهترین انتخاب است. در حقیقت ونیر کامپوزیت ترکیبی از مواد خمیری می باشد که توسط ترکیبی به نام فیلر بر روی دندان ها قرار می گیرد. این ماده خمیری شکل با کمک تابش نور در طول موج خاصی، تبدیل به ماده ‌ای مستحکم می شود و پس از آن می توان به وسیله پولیش به آن فرم بخشید.

فرق لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت چیست؟

یکی از تفاوت های اصلی این کامپوزیت ها، نوع ماده استفاده شده در ساخت آن ها است. زمان مورد نیاز جهت ساخت لمینت سرامیکی تقریبا سه هفته می باشد. در صورتی که زمان لازم برای ساخت کامپوزیت ونیر یک جلسه برای یک فک می باشد.

لمینت سرامیکی به تراش و قالب گیری احتیاج دارد و نیازی به پالیش نخواهد داشت. در صورتی که کامپوزیت ونیر به پالیش در فاصله های زمانی یکسال یا بیشتر نیاز دارد. کامپوزیت ونیز در صورت لب پریدگی قابل ترمیم است ولی لمینت سرامیکی امکان ترمیم و تعویض ندارد.

لمینت سرامیکی در کوره دندانپزشکی در دمایی بالاتر از ۷۰۰ درجه سانتی گراد ساخته می شوند. به همین دلیل ذرات این نوع لمینیت به طور مستحکم در کنار هم قرار می گیرند.

کامپوزیت توسط نور آبی در دهان سفت می شود و‌ مقاومت آن چندین برابر کمتر از لمینیت سرامیکی می باشد.

طول عمر ونیر کامپوزیت چقدر است؟

مانند سایر عمل های مربوط به دهان، دندان و لثه، طول عمر مواد کامپوزیتی نیز به عوامل متعددی وابسته است.

عوامل تاثیر گذار بر روی کامپوزیت ها، شامل اهمیت دادن به بهداشت دهان و دندان و استفاده روزانه از نخ دندان، مسواک و حتی شوینده های مخصوص می باشد. رعایت این نکات طول عمر کامپوزیت را افزایش می دهد.

برای آشنایی با بهترین مراکز کامپوزیت در تهران با ما تماس بگیرید
برای آشنایی با بهترین مراکز کامپوزیت در تهران با ما تماس بگیرید

عوارض احتمالی کامپوزیت دندان چیست؟

پس از فرآیند نصب کامپوزیت بر روی سطح دندان ها، دندان ها برای مدتی در برابر سرما یا گرما دچار حساسیت می شوند. این امر کاملا طبیعی می باشد و پس از مدت زمان کمی از بین می رود.

عمل به توصیه های متخصص بعد از درمان به شما کمک می کند تا مشکلی برای دندان هایتان پیش نیاید.

مراقبت از دهان و دندان پس از انجام این روش به افزایش طول عمر کامپوزیت ونیر نیز کمک شایانی خواهد کرد.

آیا پس از پر شدن دندان توسط ونیر کامپوزیت، دندان های شما درد می گیرند؟

بعد از پرشدن دندان ها، ممکن است در هنگام جویدن دردهای جزئی و یا شدیدتری در ناحیه دندان ایجاد شما شود. این موضوع موقتی است و پس از مدت زمان کاملا از بین رفته و با بهبودی دندان درد کاهش می یابد. به طور کلی، تمام عوارض احتمالی ناشی از ونیر کامپوزیت به طور متوسط ​​طی ۱ یا ۲ ماه از بین می روند.

چه افرادی می توانند از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟

متخصصین ما در تیم دندانپزشکی نخ دندون به شما مشاوره های لازم را برای انتخاب روش های مختلف کامپوزیت در تهران ، برای زیبا سازی دندان شما ارائه خواهند داد. با این حال چنانچه تشخیص به کامپوزیت‌ دندان داده شود ما با بهره مندی از تخصص خود در این زمینه به بهترین شکل می توانیم نیازهای افراد در زمینه های مختلف را برطرف سازیم. با وجود اینکه استفاده از ونیر کامپوزیت برای اکثر افراد می تواند ایده آل و مناسب باشد، ولی برخی از افراد نیاز مبرم به این روش درمانی خواهند داشت. از جمله افرادی که باید روی به استفاده از ونیر کامپوزیتی بیاورند می توان به عزیزانی اشاره کرد که دندان های نامرتب دارند.

برای رفع این مشکل، استفاده از روش مذکور به بهترین شکل می تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. در کنار این افراد برخی از افراد دارای دندان هایی هستند که با قرار گرفتن بر روی یکدیگر مشکلاتی برای آن ها به وجود می آورند. به همین علت استفاده از کامپوزیت به بهترین شکل می تواند به آن ها کمک کند تا مشکلات این چنینی را برطرف کنند.

اگر دندان های شما دارای رنگی بد هستند و یا اینکه شکستگی و پریدگی در آن ها مشاهده می شود باید با استفاده از این روش ایرادات به وجود آمده را برطرف کنید. در کنار این افراد برخی دیگر از افراد با بهره مندی از دندان های کوتاه، بلند یا کوچک، مشکلاتی در زمینه دهان و دندان خواهند داشت. به همین علت استفاده از این روش به خوبی می تواند نیازهای این عزیزان را برطرف نماید. توجه داشته باشید همانگونه که عنوان کردیم تمام مراحل فوق و راهکارها برای زیبا سازی دهان و دندان باید تحت نظر متخصص در یک کلینیک تخصصی انجام پذیر است.

مراقبت های لازم پس از کامپوزیت دندان

با وجود اینکه ما در مجموعه نخ دندون اطلاعات کافی به هنگام مراجعه به شما ارائه می دهیم، باید بدانید که مراقبت ‌های مورد نظر در جهت نگهداری از دندان ها پس از کامپوزیت، از نکات ضروری به شمار می رود. لازم است جهت پایداری و دوام دندان ها پس از انجام این عمل به طور منظم از مسواک استفاده کنید.

فراموش نکنید که کیفیت کار ما به گونه ای است که پس از انجام کامپوزیت شما به راحتی می توانید عمل جویدن غذا را انجام دهید.

در عین حال برای شکستن پوست تنقلاتی مانند بادام و پسته و آجیل های سخت دقت کافی به خرج دهید تا مشکلات و عوارض مختلفی برای شما به وجود نیاید.

سعی کنید پس از صرف قهوه یا مواد خوراکی رنگ دار، روی به استفاده از مسواک بیاورید.

در کنار تمام مواردی که بیان کردیم، استفاده از نخ دندان به عنوان یک امر ضروری جهت نگهداری از دندان ها به شمار می رود.

اگر بعد از انجام این روش شما با تغییر رنگ در دندان های خود به مرور زمان مواجه شدید، می توانید آن را در مدت زمان مناسب پولیش نمایید.

انجام کامپوزیت در تهران به شکل تخصصی

ما در تیم تخصصی نخ دندون شرایطی برای شما فراهم کرده ایم که بتوانید کامپوزیت را برای زیبا سازی دندان های خود به بهترین شکل دریافت نمایید. توجه داشته باشید متناسب با رنگ پوست و همچنین سلیقه شما می توانیم کامپوزیت را در رنگ های مختلف برای شما اجرا کنیم. با این حال توصیه ما در مرکز تخصصی نخ دندون استفاده از رنگی است که می تواند شباهت به رنگ طبیعی دندان های شما داشته باشد.

علاوه بر این متخصصین ما در این مجموعه به شما کمک می کنند تا جهت نگهداری از دندان های خود، راهکارهای مختلفی را مورد استفاده قرار دهید. برای استفاده از انواع کامپوزیت و همچنین بهره‌ مندی از برندهای معتبر کامپوزیت، خدمات گسترده ای ما در تیم دندانپزشکی نخ دندون برای شما مهیا کرده ایم. فراموش نکنید که تمام فرآیند مورد نظر در کمترین زمان برای شما اجرا خواهد شد.

هزینه کامپوزیت در تهران

قیمت انجام کامپوزیت در تهران به عوامل متعددی وابسته است. مقدار آسیب دندان و حجم کامپوزیت قابل استفاده، از مهم‌ترین دلایل تغییر قیمت ترمیم با کامپوزیت می باشند. کیفیت کامپوزیت و میزان مهارت پزشک نیز هزینه نهایی را افزایش یا کاهش خواهد داد. در نظر داشته باشید که مراجعه به یک پزشک ماهر، هزینه شما را افزایش می‌دهد،ولی از تکرار مراحل درمانی و پرداخت هزینه‌ های بعدی جلوگیری نماید.

تیم دندانپزشکی نخ دندون، مرکز تخصصی دندانپزشکی متشکل از مشاوران متخصص و خبره و همکاری با بهترین دندانپزشکان متخصص کامپوزیت در تهران در تلاش است بهترین و با کیفیت ترین خدمات دندانپزشکی را معرفی نماید. برای آشنایی با برترین متخصصان کامپوزیت در تهران با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

هزینه کامپوزیت ونیر چقدر است؟

مقدار آسیب دندان و حجم کامپوزیت قابل استفاده، از مهم‌ترین دلایل تغییر قیمت ترمیم با کامپوزیت می باشند

هزینه کامپوزیت ونیر نسبت به لمینیت کمتر است یا بیشتر؟

هزینه کامپوزیت کمتر است

 

زمان مورد نیاز: 20 دقیقه

چگونه در نزدیکترین کلینیک تیم دندانپزشکی نخ دندون نوبت رزرو کنم؟

 1. از طریق وب سایت

  برای رزرو نوبت از طریق وب سایت می توانید در کادر پائین سایت اطلاعات خود را وارد کنید ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیریم

 2. رزرو نوبت در واتساپ

  کافی است مشخصات خود را به شماره ما در واتساپ ارسال کنید +۹۸۹۱۲۴۸۰۷۵۶۵
  واتساپ ما در سایت هم قابل دسترسی است کافیه روی آیکون واتساپ بزنید

 3. رزرو نوبت در اینستاگرام

  داخل اینستاگرام هم نمونه کارهای تیم دندانپزشکی نخ دندون رو ببین هم دایرکت بده تا تیم نخ دندون شما را راهنمایی کنند.
  Nakhdandun@

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

2 دیدگاه برای “هر آنچه در مورد کامپوزیت دندان باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *