کامپوزیت دندان بعد از جراحی بینی یا قبل از آن؟

کامپوزیت دندان بعد از جراحی بینی یا قبل از آن؟

کامپوزیت دندان یک روش متداول جهت زیباسازی دندان ها و اصلاح لبخند افراد می باشد. همچنین عنل بینی نیز، برای رفع نواقص بینی و یک عمل زیبایی است. اما انجام درمان های زیبایی به صورت همزمان امکان پذیر نیست. حال اولویت ها را مورد بررسی قرار می دهیم. برای اینکه بدانید بهترین زمان کامپوزیت دندان کی است بعد از جراحی بینی یا قبل از آن؟ با ما همراه باشید. جهت آشنایی با مجرب ترین و بهترین متخصصان کامپوزیت در جنوب تهران با مشاوران تیم نخ دندون تماس بگیرید.

کامپوزیت دندان بعد از جراحی بینی یا قبل از آن؟

کامپوزیت دندان پیش از عمل بینی

در جواب این سوال که کامپوزیت دندان بعد از جراحی بینی بهتر است یا قبل از آن؟ باید بگوییم کامپوزیت دندان پیش از عمل بینی نباید افراد را دچار نگرانی کند. اما چنانچه فرد از انجام هر دو عمل آگاه باشد، اولویت با عمل بینی است. زمانی که فرد در ابتدا کامپوزیت دندان انجام می دهد، نیازمند به رعایت مراقبت های آن است. بنا براین عمل بینی یک نوع خطر برای وی محسوب می شود. در موارد نادری عمل بینی پس از کامپوزیت با عارضه هایی همراه است. اما در بسیاری از موارد افراد با حفظ و رعایت نکات توصیه شده دچار مشکل نمی شوند. اما بهتر است پیش از عمل بینی کامپوزیت صورت نگیرد. چرا که در اثر فشار های ناشی از برش و تراشیدن بینی دندان ها دچار مشکل شوند. در این حالت با فشار های اعمالی توسط ابزار عمل بینی، کامپوزیت ها دچار نقص می شوند.

غالبا دندان پزشک ها در زمان مراجعه افراد از آن ها راجع به عمل بینی سوال می کنند. چنانچه فرد برای جراحی بینی دچار تردید باشد، دندان پزشک به او مشاوره خواهد داد. با این راهنمایی ها فرد متوجه می شود، بهتر است ابتدا در رابطه با عمل بینی اطمینان حاصل کند. سپس برای کامپوزیت دندان اقدام کند.

کامپوزیت دندان پس از عمل بینی

پس از عمل بینی انجام کامپوزیت نتیجه و بازدهی بیشتری خواهد داشت. در ابتدا دندان پزشک با معاینات لازم محل قرار گیری دندان های عقل را بررسی می کند. غالبا انجام درمان های دندانی پس از عمل بینی در فک بالا، ایجاد درد می کند. چرا که فک بالا رابطه مستقیمی با بافت های بینی دارد. درمان های دندانی از هر نوع، به مدت ۳ الی ۴ هفته پس از عمل بینی ممنوع می باشد. در این زمان بینی هنوز به بازسازی و ترمیم دست نیافته است. بدیهی است که با کوچک ترین فشار بینی دچار تغییر حالت و خون ریزی شود. به همین دلیل مدت زمان مذکور بسیار مورد اهمیت قرار می گیرد.

البته تشخیص پزشک معالج نیز حائز اهمیت است. برای هر فرد این مدت زمان متغیر می باشد. برخی از افراد به طور معمول از سرعت بالایی در ترمیم بافت های خود توسط بدن برخوردار هستند. اما در بعضی از افراد این مسئله مدت زمان بیشتری را نیاز خواهد داشت. به همین علت با گذشت زمان مناسب فرد برای درمان های دندانی آماده می شود. در غیر این صورت علاوه بر تهدید نتایج عمل بینی، درد های شدید و عدم موفقیت در درمان دندانی را به همراه خواهد داشت. کامپوزیت دندان نیز یکی از همین اعمال می باشد. پس از گذشت دوره نقاهت عمل بینی، کامپوزیت دندان با موفقیت همراه خواهد بود. عدم فشار بر زخم های بینی و دندان ها، نتیجه ای مطلوب حاصل خواهد کرد.

کامپوزیت دندان بعد از جراحی بینی یا قبل از آن؟

مشاوران نخ دندون معرفی کننده بهترین مرکز کامپوزیت در جنوب تهران در ۲۴ ساعت شبانه روز پاسخگوی شما خواهند بود.

چه زمانی برای کامپوزیت بعد از عمل بینی به دندان پزشکی مراجعه کنیم؟

افراد غالبا یک ماه پس از عمل بینی نیز با دردهایی ناشی از حرکت لب های بالایی مواجه می شوند. این عامل موجب می شود فرد برای درمان به دندان پزشکی مراجعه نکند. اما افراد پس از گذراندن دوره نقاهت قادر به درمان های زیبایی دندان نیز می باشند. در ابتدا دندان پزشک با معاینات لازم متوجه شرایط فرد خواهد شد. او با تشخیص مناسب به فرد هشدار درمان و یا عدم درمان را می دهد. چنانچه زخم های بیمار هنوز به طور کامل بهبود نیافته باشند، هیچ گونه درمانی برای وی صورت نمی گیرد. اما پس از بررسی زخم ها و عدم مشاهده هیچ مشکلی، درمان آغاز می گردد. برای انجام کامپوزیت نیز دندان پزشک با ارزیابی وضعیت سلامت بینی اصلاح لبخند را آغاز می کند.

کامپوزیت دندان بعد از جراحی بینی یا قبل از آن؟

برای مشاوره و آشنایی با بهترین تیم کامپوزیت در جنوب تهران با مشاوران مجرب تیم نخ دندون تماس بگیرید.

مراقبت های پس از عمل بینی و پیش از کامپوزیت

برای جلوگیری از مشکلات تنفسی فرد پس از عمل بینی باید راه های مراقبتی را در پیش گیرد. از حرکت دادن وسیله های سنگین خودداری کند. حمل وسیله های سنگین موجب باز شدن زخم های بینی و خون ریزی و در نهایت عواقب بسیار بدی خواهد شد. در این زمان بینی برای درمان دوباره از شرایط مناسبی برخوردار نیست. به همین علت با تحرک و ورزش های سنگین بینی دچار خون ریزی خواهد شد. این عامل موجب به تعویق افتادن درمان های دندانی پس از آن می شود.

پیشگیری از ضربه های وارده به بینی و صورت یکی از عوامل مهم در مراقبت پس از عمل می باشد.

به مدت یک الی دو ماه استفاده از عینک نیز ممنوع می باشد. با توجه به بازسازی بافت بینی در این زمان، عینک قادر به تغییر فرم آن می باشد.

داروهای تجویزی توسط پزشک باید به طور مرتب مورد استفاده قرار گیرند. همچنین پس از هر گونه عمل جراحی بدن نیاز به آنتی بیوتیک خواهد داشت.

به طور کلی درمان دندانی پس از عمل بینی و پیش از آن، تنها توسط تشخیص متخصص تعیین می شود. این مقاله دندان پزشکی و مقاله های دیگر، تنها با ارائه توضیحاتی افراد را آگاه می کند. اما در تمامی مراحل عمل بینی و کامپوزیت تنها تشخیص وی حائز اهمیت می باشد. برخی از دندان پزشک ها معتقدند عملی بینی پس از کامپوزیت جایز است. برخی از متخصصان نیز عقیده ای خلاف آن چه گفته شد دارند. هر کدام از آن ها با توجه به تجارب خود به نوعی ثبات در این زمینه رسیده اند. اگر چه در توضیحات مذکور، عمل بینی پیش از کامپوزیت از درصد موفقیت بالاتری برخوردار است. اما آن چه پر واضح است، شرایط افراد می باشد. برخی از بیماران با توجه به بیماری های زمینه ای و حتی غلظت خون های متفاوت، مجبور به انجام کاری برخلاف دیگران خواهند بود.

هزینه های عمل بینی و کامپوزیت

عمل بینی و کامپوزیت هر دو از عمل های زیبایی هستند. هزینه های مربوط به این دو عمل بیش از هر چیز نیازمند متخصصی حاذق می باشند. انتخاب متخصص ماهر هزینه های این دو را تغییر خواهد داد.

برای آشنایی با بهترین متخصص کامپوزیت در جنوب تهران با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *